بیمه عمر و سرمایه گذاری (مان بیمه ایران)

 

 

بیمه عمر در واقع یک نوع سرمایه گذاری است که افراد برای آتیه خود و فرزندانشان میتوانند داشته باشد . در واقع یک قرارداد بسته میشود که مدت قرارداد و میزان آن را خود شخص تعیین میکند .این قرارداد میتواند 5 ساله بسته شود یا 10-15-20-25-30و... و مقدار آن بستگی به خود بیمه گذار دارد که چقدر میتواند پرداخت کند.

نحوه پرداخت اقساط را هم خود بیمه گذار مشخص میکند که ماهانه پرداخت کند یا سه ماه یکبار یا شش ماه یکبار و یا سالیانه.

این بیمه نامه در واقع مانند سرمایه گذاری در بانک می باشد.همانگونه که افراد سپرده خود را در بانک میگذارند و هر زمان نیاز داشته باشند می توانند ازآن برداشت کنند در بیمه عمر هم هر زمان فرد به پولش نیاز داشته باشد میتواند خود را بازخرید کند و یا بدون نیاز به ضامن ظرف چند ساعت تا 90 درصد اندوخته خود وام بگیرد.

در بیمه عمر هم مانند بانک هر ساله سود و سود مشارکت دریافت میشود . اما بیمه عمر مزایایی دارد که  سرمایه گذاری در بانک از آن مستثنی است.

از جمله مزایایی که بیمه عمر نسبت به بانک دارد این است که هر گاه فرد نیاز به وام داشته باشد ظرف فقط چند ساعت با در دست داشتن مدارک بیمه ای خود و بدون ضامن می تواند وام بگیرد.

یکی دیگر از مزایایی که بیمه عمر نسبت به سرمایه گذاری در بانک دارد پوشش سرمایه فوت و سرمایه فوت بر اثر حادثه است .

هنگامی که فرد فوت میکند بانک حساب فرد را می بندد و تا انحصار وراثه کسی نمیتواند از حساب او برداشتی کند در حالی که در بیمه عمر وارثان میتوانند همان لحظه کل مبلغ و سرمایه فوت را بگیرند .

از دیگر مزایای بیمه عمر نسبت به بانک این است که در بیمه عمر یه سری از بیماری های صعب العلاج و یک سری از عمل ها(سرطان ها . سکته های قلبی و مغزی . پیوند قلب و کلیه وقرنیه و...)را پوشش می دهد .

از دیگر مزایای بیمه عمر نسبت به بانک این است که بیمه عمر پوشش از کار افتادگی کامل و جزئی دارد. یعنی اگر فرد دچار از کار افتادگی شود و نتواند حق بیمه هایش را پرداخت کند خود بیمه ایران تا پایان مدت قراردادش تمام حق بیمه هایشرا پرداخت میکند.

یکی از مزایای خیلی خوبی که بیمه عمر دارد ولی در سرمایه گذاری در بانک دیده نمیشود دریافت مستمری به صورت مادام العمر است.

یکی دیگر از مزایای بیمه عمر انتخاب حداکثر چهار وارث است که در صورت فوت مبلغ به وارث یا وارثان تقسیم شود.

بیمه عمر نسبت به بیمه تأمین اجتماعی هم مزایای دارد، خیلی از افراد معتقدند که ما بیمه تأمین اجتماعی داریم و دیگر نیازی به بیمه عمر نیست . اما باید توجه داشت این دو بیمه دو پوشش مکمل هم بوده و هر کدام به تنهایی ناقص است . در بیمه تأمین اجتماعی فرد چه استفاده کند چه استفاده نکند ماهانه 7 درصد  و سالانه 30 درصد از حقوقش کسر میگردد در حالی که در بیمه عمر اینگونه نیست. بیمه تامین اجتماعی حدود 250 هزار تومان بابت کفن و دفن پرداخت میکند در حالی که در بیمه عمر حداقل هزینه دفن و کفن 15 میلیون تومان است.

  استثناعات بیمه عمر

1)خودکشی : در صورتی که بیمه شده طی دو سال اول از تاریخ شروع بیمه نامه خودکشی نماید فقط ارزش بازخریدی بیمه نامه به استفاده کننده پرداخت می گردد.

2) مرگ بیمه شده به وسیله بیمه گذار: در صورتی که بیمه گذار به صورت مستقیم و غیر مستقیم موجبات مرگ بیمه شده را فراهم آورد فقط ارزش بازخریدی بیمه نامه به استفاده کنندگان پرداخت میشود.

3) مرگ بیمه شده به وسیله استفاده کنندگان: در صورتی که استفاده کنندگان به طور مستقیم و غیر مستقیم موجبات مرگ بیمه شده را فراهم کند استفاده کننده مذکور از مزایای بیمه نامه محروم و سهم به سایر استفاده کنندگان پرداخت خواهد شد.

4)جنگ : در صورتی که بیمه شده در نتیجه عملیات تعرضی و تدافعی یا حوادثی که جنبه نظامی دارد فوت شود بیمه گر فقط ارزش بازخریدی تا روز حادثه را پرداخت خواهد کرد.

5)تشعشعات هسته ای : اگر شخص بیمه شده در اثر انفجار و یا تشعشعات هسته ای فوت کند بیمه گر فقط ارزش بازخریدی را پرداخت خواهد کرد.

6) داروهای محرک : چنانچه بیمه شده در اثر مصرف داروهای محرک بدون تجویز پزشک، مشروبات الکلی، مواد مخدر و روانگردان فوت کند بیمه گر فقط ارزش بازخریدی را پرداخت می کند.

7)فعالیت های خطرناک : از قبیل فعالیت های غواصی ، پروازهوایی، پرش با چتر، هدایت کایت و ...فقط ارزش بازخریدی بیمه نامه به استفاده کننده پرداخت خواهد شد مگر اینکه با توافق طرفین حق بیمه اضافی برای فعالیت های مذکور پرداخت شود.

معرفی بیمه زندگی "مـان "

شرکت بیمه ایران به عنوان اولین شرکت بیمه ی ایرانی و شرکتی پیشرو،با هدف ارایه مناسب ترین پوشش بیمه ای و تامین نیاز های آحاد مردم،اقدام به طراحی و ارایه بیمه ی زندگی "مان" نموده است.

افراد زیادی تصور می کنند بیمه ی زندگی هم هزینه دارد و هم ابزاری پیچیده است! این در حالی است که "مان" ابزاری است  قوی و انعطاف پذیر برای محافظت از زندگی خودتان و زندگی کسانی که دوست شان دارید."مان" به کمک شما می آید و مشکلات امروز و فردای شما را در نظر گرفته و به حل آنها کمک می کند،در این صورت خرید بیمه ی زندگی "مان"ارزشمند خواهد بود.بیمه ی زندگی "مان"این امکان را فراهم می نماید،بدون تغییر در شرایط فعلی،امنیت،آرامش و امید را به عزیزان تان هدیه کنید.

 گاهی یک بیمه نامه،فقط یک خواسته شما را برآورده می سازد،اما بیمه زندگی "مان"متناسب با خواسته ها و نیازهای شما طراحی شده و می تواند ترکیبی از مهم ترین خواسته های شما  را برآورده سازد.

    چرا شما به بیمه عمر نیاز دارید؟

 شما به بیمه عمر نیاز دارید تا بتوانید با آرامش خاطر بیشتری زندگی کنید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا تأمین معاش و آینده خانواده بر عهده شماست.

 شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر از دوران بیکاری و ازکار افتادگی خود بیم دارید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید چون در برابر خانواده خود مسئولید.

 شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر می خواهید بازنشستگی دریافت کنید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر راحتی و آسایش خانواده تان برایتان اهمیت دارد .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا می توانید پس اندازی برای آینده فرزندانتان کنار بگذارید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا دغدغه های تحصیل فرزندانتان را تأمین می کند .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا تکمیل کننده بیمه های درمانی شماست .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا می توانید پس اندازی برای آینده داشته باشید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر می خواهید حقوق مستمری مناسبی را برای دوران بازنشستگی خود کنار بگذارید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا با پرداخت مبالغ کم و جزئی می توانید در آینده مبلغ هنگفتی دریافت کنید .

 شما به بیمه عمر نیاز دارید چون آینده فرزندانتان در دستان شماست که می توانید با خرید این بیمه نامه آینده ای روشن را به آنها هدیه دهید .

 خرید بیمه عمر

 

برای خرید بیمه عمر(مان بیمه ایران) باید مراحل زیر را طی کنید:

 

1-مراجعه به نمایندگی بیمه ایران: با در دست داشتن کپی کارت ملی و شناسنامه بیمه گزار –بیمه شده و ذینفعان(وارثان) به نمایندگی بیمه مراجعه فرمایید.

 

2-تکمیل فرم پیشنهاد بیمه عمر: فرم بیمه عمر را با دقت مطالعه نمایید  و به سوالات آن پاسخ دقیق دهید. این بیمه نامه مانند سند و قرارداد شما با  شرکت بیمه می باشد  و مانند هر قرار داد دیگری نیاز به تایید نام و امضای شما می باشد.

 

3-تأییدیه  فرم پیشنهاد بیمه گزار توسط پزشک : پس از پر کردن کامل فرم پیشنهاد بیمه عمر توسط بیمه گزار نمایندگی بیمه فرم پیشنهاد را نزد پزشک معتبر بیمه ایران برده و تأییدیه صدور آن را از پزشک می گیرد.

 

4-صدور بیمه عمر: پس از بررسی ها انجام شده بیمه نامه عمر صادر می شود و بیمه گزار حق بیمه اولیه خود را پرداخت می کند و قرارداد بیمه عمر بین طرفین بسته می شود .

 مزایای بیمه "مـــان"

1-عدم محدودیت سنی و امکان صدور بیمه نامه از بدو تولد.

2-پرداخت 5 تا 35 برابر حق بیمه سالیانه به استفاده کنندگان در صورت فوت بیمه شده با توجه به شرایط بیمه نامه.

3-پرداخت 5تا 140 برابر حق بیمه سالیانه به استفاده کنندگان در صورت فوت بیمه شده بر اثر حادثه(پوشش فوت به هر علت+پوشش حادثه)

4-پرداخت تا 100 درصد سرمایه فوت به هر علت در صورت نقص عضو و یا از کارافتادگی کلی و جزیی دائم بیمه شده بر اثر حادثه

5-پرداخت تا 20درصد سرمایه فوت به هر علت برای هزینه های پزشکی ناشی از وقوع خطرات مشمول بیمه های حوادث به بیمه شده.

6-پوشش تکمیلی معافیت از پرداخت حق بیمه خطر فوت و سرمایه گذاری در صورت از کارافتادگی کامل و دائم بیمه گذار بر اثر حادثه تا پایان مدت بیمه نامه.

7-پرداخت 1تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی سالیانه بیمه گذار و به مدت ده سال،به صورت مستمری،در صورت از کارافتادگی کامل و دائم براثرحادثه بیمه شده

8-پوشش رایگان فوت بر اثر حادثه تا زمان صدور و حداکثر تا سقف 50/000/000ریال و به مدت 7 روز.

9-پرداخت 25 درصد سرمایه فوت و حداکثر به میزان اندوخته ریاضی بیمه گذار به بیمه شده هایی که در آخرین سال حیات خود قرار  دارند.

10-پرداخت تا 25 درصد سرمایه فوت و حداکثر به میزان 200/000/000ریال به صورت بلاعوض در صورت ابتلا شدن بیمه شده به یکی ار امراض خاص و یا پیوند اعضاء اصلی بدن.

11-پرداخت تا 50درصد سرمایه فوت و حداکثر به میزان 300/000/000ریال به صورت بلاعوض در صورت ابتلا شدن به بیماری سرطان.

12-امکان ادامه پوشش های اصلی و تبعی بیمه نامه در صورت عدم پرداخت حق بیمه توسط بیمه گذار و تامین حق بیمه از محل ذخیره ریاضی

مزایای سرمایه گذاری بیمه زندگی "مان"

1-در بیمه زندگی مان،بیمه گذار علاوه بر سود علی الحساب تضمینی،در 85 درصد منافع حاصله از سرمایه گذاری بیمه گر بر روی ذخیره بیمه نامه مشارکت دارد.

2-امکان تبدیل کل یا بخشی از اندوخته بیمه نامه به بیمه مستمری در پایان مدت بیمه نامه

3-ارایه اطلاعات مالی شفاف و کامل در پایان هر دوره از شرایط مالی بیمه نامه شامل سرمایه بیمه،کل حق بیمه پرداختی،میزان اندوخته و سایر موارد...

4-امکان دریافت وام تا 90درصد  ارزش بازخریدی بیمه نامه از پایان سال دوم بدون نیاز به ضامن

5-امکان بازخرید کل یا بخشی از بیمه نامه بدون محدودیت زمانی،در صورت وجود ارزش بازخریدی.

آیا بیمه عمر و زندگی قابل انتقال به شخص دیگری است؟

بیمه نامه های عمر قابلیت واگذاری به غیر را ندارند.زیرا افراد در هر شرایطی با توجه به سن، میزان درآمد، شغل، پوشش های اضافی و.. صادر می گردد.بنابراین جداول بیمه نامه ها با توجه به این معیارها صادر می گردند. حال اگر کسی بخواهد وسط قرار داد این بیمه را به کس دیگری واگذار کند باید در شرکت بیمه سیستمی وجود داشته باشد که با توجه به حق بیمه های پرداخت شده بیمه شده اول ، بتواند آن را برای بیمه شده دوم محاسبه نموده و جدول را تغییر دهد و این امکان در شرکت های بیمه وجود ندارد.

 


 BIMEHTAK.com


بیمه شبانه روزی بیمه ایران
آماده ارائه خدمات بیمه  بصورت شبانه روزی  برای سراسر کشور میباشد
ضمنا تمامی مراحل خسارت را بعنوان نماینده  شما بیمه گذار محترم انجام خواهیم داد


 تلفن:  88324795  
09124146265  -  09364146265

 

0 نظر


نظرات